Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do IX włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w XXIX Niedzielę Zwykłą / 20.10 2019 r /

 

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny
Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.30 w Bazylice Koncert ku czci św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do udziału

Wtorek św. Jana Pawła II.

 

Środa Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Anielskiej. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki lub w zakrystii..           

Czwartek o godz. 19.00 w sali św. Klary spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Niedziala 27.X  w bazylice przeżywać będziemy uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Henryka Glassa Dąbrowianina  jednego z twórców polskiego skautingu i harcerstwa.  Godz. 11.45 krótki wykład o Henryku Glassie
12.00 Msza Święta
13.00 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej i wojskowy apel pamięci z udziałem żołnierzy 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej.
Serdecznie zapraszamy dzieci , młodzież harcerzy i wszystkich dla których przeszłość i przyszłość naszej Ojczyzny nie jest obojętna.
   

W dniu dzisiejszym, w 71. roku życia i w 46. roku kapłaństwa, odszedł do Pana ksiądz kanonik Jan Włodarczyk, posługujący w latach 1986 - 1990 jako wikariusz w naszej parafii  a od 30 lat proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Chruszczobrodzie Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci od Poniedziałku do Piątku włącznie godz. 16.45
Dla dorosłych w ciągu tygodnia o godz. 17.15 w Niedzielę po Mszy Świętej o 16.00

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci o bliskich nam zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki. W zakrystii można nabyć karteczki, na których wpisujemy osoby, które chcemy polecać w modlitwie.

 Bóg zapłać za złożone ofiary na remont bazyliki rodzinie Królowej Jadwigi 29, ofiarodawcy anonimowemu i za ofiary złożone na tacę z racji Trzeciej niedzieli miesiąca

W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.

W księgarni katolickiej do nabycia bardzo dobra pozycja książkowa „Ojcze  nasz” , autorstwa ks prof. Waldemara Chrostowskiego.

 

Parafialna schola spotyka się w każdą sobotę o godz. 17.00 w sali św. Franciszka. Zapraszamy dzieci i młodzież wszystkich, którzy chcą śpiewem swoim ubogacić liturgię niedzielnej Mszy Świętej

W tym roku będą kontynuowane dalsze prace przy renowacji polichromii w kaplicy św. Aleksandra oraz jeżeli będą fundusze  jest założenie zakończenia remontu wieży głównej. Po wyremontowaniu wieży głównej musi być wykonana praca przy wymianie schodów głównych prowadzących do bazyliki do głównego wejścia zamiana z kostki brukowej na schody granitowe. Obecnie jeden z ołtarzy z pierwotnego kościoła jest poddawany renowacji w pracowni konserwatorskiej. W części jak można zauważyć był wymiana oświetlenia w bazylice w nawach bocznych.

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, solenizantom wśród których jest ksiądz Michał wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w dalszym życiu. Szczęść Boże.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny

W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;

śp. Janina Myca , lat 83
śp. Helena Ziarkowska, lat 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Intencje mszy 20.X.- 26.X 2019 tutaj otwórz