Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

Nabożeństwa majowe w niedzielę po Mszy świętej o godz 16.00 w ciagu tygodnia po Mszy świętej wieczornej

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12:45 koncert w wykonaniu Joanny Nawrot "Muzyczny Bukiet Kwiatów" w ramach XI Metropolitalnego Świeta Rodzin w bazylice, bardzo gorąco zapraszamy

 

 

Wtorek  św. Urszuli  Leduchowskiej

 

Środa św. Andrzeja Boboli męczennika i patrona Polski

 

 

 w każdą środę  Nowenna do M B Anielskiej  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki przy głównym wejściu lub w zakrystii. 

 

 

 

 

Czwartek  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - BOŻE CIAŁO
Msze święte w tym dniu w bazylice tak jak w niedzielę z wyjątkami.
Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy.
Trasa tradycyjna ulicami św. Królowej Jadwigi, do ul. Górników Redenu, ul. Cieplaka, ul.  ks. G Augustynka do ul. św. Królowej Jadwigi na plac kościelny. Po zakończeniu Msza święta dla tych którzy nie uczestniczyli wcześniej. Po południu  Msza święta o godz. 16.00 i godz. 18.00 nie ma Mszy świętej o godz. 20.00 tak jak w niedzielę.
Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak w latach poprzednich o pomoc mieszkańców okolicznych bloków  wszystkie grupy parafialne. Zapraszamy dzieci komunijne i nie tylko do sypania kwiatów niesienia feletronów , poduszek. Zapraszamy wszystkich do udziału, jest to nasze wyznanie wiary w obecność  Jezusa  w Najświętszym Sakramencie.  Prosimy również o dekorację mieszkań, domów nie będzie to znakiem o naszej przynależności do Jezusa Chrystusa.
Po Bożym ciele prze całą oktawę procesja Eucharystyczna wokół bazyliki w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

Piątek  01. czerwca Dzień Dziecka Pierwszy Piątek miesiąca. Dzień wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Od piątku rozpoczyna się nabożeństwo do Serca Pana Jezusa nabożeństwa czerwcowe.

 

W dni powszednie każdego dnia o godz. 15.00 wspólnie jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

W każdy  pierwszy piątek  miesiąca dzień wynagrodzenia N Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy po koronce Msza św. W bazylice okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15:00 i od godz. 17:00 Zapraszamy wszystkich członków H S Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli  Serca Bożego do udziału w nabożeństwie i w Mszy świętej.

 

 

Sobota pierwsza sobota miesiąca dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu N M Panny za popełnione grzechy.
W godzinach dopołudniowych udamy się do chorych.
O godz. 18.30 Rozpocznie się czuwanie z racji pierwszej soboty miesiąca.

 

 

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,a przy wyjściu śpiewnik z pieśniami patriotycznymi z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na remont bazyliki rodzinom z ul. Paryskiej, Traugutta, Róży Męskiej,  ofiarodawcy anonimowemu.

 

W najbliższą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć wspólnotę „Baranka” która przybyła z Francji do Polski. Jest to wspólnota zakonna o bardzo surowej regule życia. Bliższych informacji udzielą nam  zakonnicy którzy przybędą aby podzielić się z nami swoja duchowością.

 

16 czerwca odbędzie się pielgrzymka małżeństw obchodzących jubileusz swego pożycia małżeńskiego 25 lecia, 50 lecia 60 lecia do naszego Sanktuarium z całej Diecezji. Bardzo prosimy jubilatów z naszej Parafii o zgłaszanie do udziału w tej uroczystości z udziałem księdza Biskupa.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny W tygodniku Niedziela artykuł o naszym sanktuarium

- W księgarni do nabycia książka o Abp Cieplaku który pochodził z Dąbrowy Górniczej.

- W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień, a solenizantom i jubilatom dużo zdrowia i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia Szczęść Boże.

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;.


śp. Zdzisław Rurarz

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH: 21 - 27 maja 2018 r.

 

NIEDZIELA – 27 MAJA 2018

 

7.00

 

1. ZA PARAFIAN

 

7.00

 

2. za + Mieczysława MAJCHERKIEWICZA (14 greg.)

 

9.00

 

1. za + Eugeniusza PĘCZEK (20 greg.)

9.00

 

2. za + Marię, TADEUSZA MONTAG, Tadeusza WOLNY – od rodziny

10.30

 

1. I KOMUNIA ŚWIĘTA

 

12.00

 

1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. i dalszą opiekę dla Anny Kardasz w 80 r. ur.

 

12.00

 

2. ROCZKI:

* 3 r. ur. Zosi Kurczewskiej

* Kacper w 1 r. urodzin, Mateusz w 4 r. urodzin - Woźniak

 

16.00

 

1. za + Janinę, Henryka GAWLIK

 

16.00

 

2. za + Zofię, Stanisława PALUS

18.00

 

1. za + Krzysztofa, Włodzimierza BISIKIEWICZ (2R), Adriana DŁUŻNIAKA (5R), Włodzimierza RACZEK

 

20.00

 

1. za + Teodorę, Henryka KULA