Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

 

Ogłos zenia Duszpasterskie  XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 

Niedzielą dzisiejszą rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji a w następną niedzielę ofiarami złożonym na tacę wesprzemy materialnie misjonarzy i misjonarki pracujących na misjach.

 

Dzisiaj o godz. 18.45 w bazylice wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk zapraszamy do udziału wstęp – wolny.

 

 

Nabożeństwo Różańcowe;

Dla dzieci od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 16.45

Dla dorosłych w ciągu tygodnia o godz. 17.15 a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 Zapraszamy do udziału w tej wspólnotowej modlitwie.

 

Poniedziałek św. Jana Pawła II

 

Wtorek św. Józefa Bilczewskiego Bp.

 

Środa

 

 

 w każdą środę  Nowenna do M B Anielskiej  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki przy głównym wejściu lub w zakrystii. 

 

 

 

 

 

Piątek

 

   W dni powszednie każdego dnia o godz. 15.00 wspólnie jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej     modlitwy.  

W każdy  pierwszy piątek  miesiąca dzień wynagrodzenia N Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy po koronce Msza św. W bazylice okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15:00 i od godz. 17:00 Zapraszamy wszystkich członków H S Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli  Serca Bożego do udziału w nabożeństwie i w Mszy świętej.

 

 

 

 

 

Bóg zapłać za złożone ofiary na remont bazyliki rodzinom  z ul. Królowej Jadwigi i Korczaka oraz za ofiary złożone na tacę na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

 

 

  

W zakrystii i kancelarii można składać na wypominki za naszych bliskich zmarłych.

 

 

Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych w najbliższą niedzielę możemy wesprzeć swoją ofiarą leczenie i rehabilitację Zuzanny Kunowskiej.

 

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a przy wyjściu nowy numer Posłańca Królowej wydawanego przy bazylice.

- W księgarni do nabycia książka o Abp Cieplaku który pochodził z Dąbrowy Górniczej.

- W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu i  opieki Matki Bożej  na dalsze lata życia Szczęść Boże!.
 

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;.

śp. Anna Musialik, lat 70

śp. Mieczysław Pietrzyk, lat 80

śp. Teresa Susajew, lat 86

śp. Henryk Szymański, lat 95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…