Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie  XV Niedziela Zwykła 15 07 2018 r.

 

 

 

Poniedziałek  N M Panny z Góry Karmel Na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie osoby które przyjęły szkaplerz jak również te które pragną przyjąć.

 

 

 

Środa 

 

 

 w każdą środę  Nowenna do M B Anielskiej  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki przy głównym wejściu lub w zakrystii. 

 

 

 

 

 

Piątek  bł. Czesława

 

W dni powszednie każdego dnia o godz. 15.00 wspólnie jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

W każdy  pierwszy piątek  miesiąca dzień wynagrodzenia N Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy po koronce Msza św. W bazylice okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15:00 i od godz. 17:00 Zapraszamy wszystkich członków H S Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli  Serca Bożego do udziału w nabożeństwie i w Mszy świętej.

 

 

 

Bóg zapłać za ofiarę na remont bazyliki  osobie anonimowej i z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

 

W sobotę 21 lipca jest organizowana pielgrzymka do Czernej. Szczegóły na plakacie , zapisy w księgarni katolickiej.

W  niedzielę 22.lipca o godz. 12.00, Msza święta w intencji służb mundurowych policji i pracowników cywilnych i ich rodzin zapraszamy do udziału.

Z racji przypadającego św. Krzysztofa po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych; samochodów, motocykli, rowerów.

 22 lipca będzie zbiórka ofiar przed bazyliką na leczenie chorego Pawełka na białaczkę na zakup lekarstw.

02 sierpnia w naszej bazylice doroczny odpust ku czci N M Pannie Anielskiej.
O godz. 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem Metropolity katowickiego Abp Wiktora Szkworca. Jest to również doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt. Zapraszamy do udziału.

 

   

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny W tygodniku Niedziela artykuł o naszym sanktuarium

- W księgarni do nabycia książka o Abp Cieplaku który pochodził z Dąbrowy Górniczej.

- W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień, a solenizantom i jubilatom dużo zdrowia i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia Szczęść Boże.

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;.

śp. Halina Szymczyk lat 92
śp. Czesław Walasek lat 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…