Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w XXIV Niedzielę Zwykłą / 15 09 2019 r /

 

Dzisiaj o godz. 12.00 Msza Święta w intencji pomordowanych policjantów z Ziemi Zagłębiowskiej przez sowietów w Miednoje Ostaszkowie Katyniu.

 

Poniedziałek św. Męczenników Korneliusza papież i Cypriana biskupa

o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci które maja przystąpić w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej w sali św. Franciszka

 

Wtorek Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po mszy Świętej Wieczornej

 

Środa  święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski również patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież dla uczczenia św. Stanisława Kostki w poniedziałek i wtorek na nabożeństwa a w środę na Mszę Świętą na godz. 17.00.

Po Mszy Świętej wieczornej nowenna co Matki Bożej Anielskiej, prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki lub w zakrystii

O godz. 19.00 w sali św. Klary spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z kl. VIII również i tych którzy z naszej Parafii uczestniczą w nauczaniu w szkołach poza terenem naszej Parafii.

 

Piątek św. Andrzeja Kim i Towarzyszy męczenników.

godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych szkoły katolickiej

 

 

Sobota św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

16  września o godz. 19.00 w sali św. Franciszka zebranie rodziców dzieci ze szkoły nr 7 i 10 które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej komunii św. obecność obowiązkowa.

Dzieci pragnące uświetniać niedzielną liturgię swoimi muzyczno-wokalnymi talentami zapraszamy na spotkanie i próbę scholi w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 11.00 do budynku dawnego przedszkola.

Od października, czyli od początku roku akademickiego w naszej Bazylice działać będzie Duszpasterstwo Akademickie. Centralnym punktem spotkań będzie Eucharystia, w każdą niedzielę o godz. 18.00. Wszelkie szczegóły dotyczące formacji studentów u ks Arkadiusza.

 

W październiku w Bazylice 19 X o godz. 10.00 będzie miało miejsce  spotkanie diecezjalne jubilatów małżeńskich par małżeńskich obchodzących 25 ; 50 , 60 pożycia małżeńskiego. Bardzo prosimy o zgłaszanie jubilatów do tej uroczystości.  Formularze zgłoszeniowe są wyłożone na stoliku przy wyjściu , w zakrystii lub w kancelarii.

 Bóg zapłać za złożoną ofiarę na remont bazyliki rodzinie z ul 3go Maja, ofiarodawcy anonimowemu oraz za ofiary złożone na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

W księgarni katolickiej do nabycia bardzo dobra pozycja książkowa „Ojcze  nasz” , autorstwa ks prof. Waldemara Chrostowskiego.

 

W tym roku będą kontynuowane dalsze prace przy renowacji polichromii w kaplicy św. Aleksandra oraz jeżeli będą fundusze  jest założenie zakończenia remontu wieży głównej. Po wyremontowaniu wieży głównej musi być wykonana praca przy wymianie schodów głównych prowadzących do bazyliki do głównego wejścia zamiana z kostki brukowej na schody granitowe. Obecnie jeden z ołtarzy z pierwotnego kościoła jest poddawany renowacji w pracowni konserwatorskiej. W części jak można zauważyć był wymiana oświetlenia w bazylice w nawach bocznych.

Wszystkim Parafianom , Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności i opieki Bożej na dalsze lata życia. Witamy również w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży; księdza Arkadiusza Witkowskiego i księdza Michała Fucię i życzymy również w ich posługiwaniu kapłańskim  w sanktuarium i Parafii Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Szczęść Boże !

W zakrystii do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny

 

W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;

śp. Marianna Banach, lat 91

śp. Andrzej Cebo, lat  69

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…