Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do IX włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie  w Niedzielę Chrztu Pańskiego  19.I.2020

 

 

 

 

 

Dzisiejsza  o godz. 12.00 Pielgrzymka do bazyliki Sybiraków i Osób Represjonowanych  w czasie stalinizmu.

Poniedziałek  św. Agnieszki dziewicy i męczennicy; Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka.

 

Środa Nowenna do Matki Bożej Anielskiej; prośby i podziękowania spisane na kartkach na nowennę składamy do puszki przy wyjściu z bazyliki.

 

Czwartek św. Franciszka Salezego Bp.

Piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Sobota świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

Bóg zapłać za złożone ofiary na remont bazyliki złożone w czasie wizyty duszpasterskiej rodzinom z ul. Królowej Jadwigi 25 [ 1 ofiara], Król. Jadwi. 27 [ 6 ofiar ],  Cieplaka 7 [ 7 ofiar ], Królowej Jadwigi 29 [ 4 ofiary ], Królowej Jadwigi 31 [3 ofiary ], Królowej Jadwigi 10 [  3 ofiary ], Cieplaka 11 [ 1 ofiara], Cieplaka 21 [ 3 ofiary ], Kościuszki 19 [ 4 ofiary], Cieplaka 1d [2 ofiary ], Augustynika 9 [ 4 ofiary], Augustynika 11 [ 2 ofiary ], Wyszyńskiego 6  [ 1 ofiara ], Wyszyńskiego 4a [ 2 ofiary ], Wyszyńskiego 2, 2a, 4 [ 8 ofiar ], Wyszyńskiego 5 [ 2 ofiary] , Cieplaka 1B [ 2 ofiary], Augustynika 11a [ 2 ofiary ], Augustynika 7 [ 1 ofiara],  Augustynika 17 [ 6 ofiar ] Bóg zapłać również za ofiary złożone na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

Wizyta duszpasterska. Jest to spotkanie księży pracujących w Parafii ze swoimi Parafianami na wspólnej modlitwie. Otwarte drzwi mieszkań domów to znak naszej chęci spotkania oraz w pewien sposób wyznanie wiary. W zależności od sytuacji kolęda będzie miała miejsce rano i po południu albo tylko po południu.

Jak możemy zauważyć że jest coraz mniej ministrantów i może tak być że ksiądz będzie sam chodził po kolędzie dlatego też bardzo prosimy o jakąś czujność aby dopomóc  w dotarciu do domu czy mieszkań. Na wizytę duszpasterską przygotowujemy wodę święconą, kropidło, lichtarze ze świecami i krzyż.

Składając ofiary w czasie wizyty duszpasterskiej wyraźnie prosimy zaznaczyć ofiary składane na prace prowadzone w bazylice.

Porządek wizyty duszpasterskiej na nowy tydzień; Więcej informacji na stronie internetowej i w informacjach wywieszonych w bazylice. Bóg zapłać tym rodzinom które otworzyły drzwi i za wspólną modlitwę.

Od poniedziałku ze względu na rozpoczęte ferie  wizyta duszpasterska będzie odbywać się rano od godz. 9.00 do 13.00 i od godz. 16.00

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 13.I - 07.II.2020

 

 

W zakrystii do nabycia prasa katolicka Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.Przy wyjściu do nabycia nowy numer Posłańca Królowej wydawanego przy bazylice z bieżącymi wiadomościami z życia parafii. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Również przy wyjściu możemy nabyć świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne wykonane ręcznie i stroiki.

 

 

 

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia Szczęść Boże.

 

 

 

 

 

W minionym tygodniu do wieczności  odeszli;

śp. Zofia Bergier , lat 88

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…….

 

INTENCJE MSZALNE

19 - 25.I.2020