Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie w Niedzielę Chrztu Pańskiego

 

 

Dzisiejszą niedzielą Świętem Chrztu Pańskiego kończy się czas Bożego Narodzenia choć w naszej tradycji religijnej śpiewamy kolędy do 02 lutego  do święta Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

      

 

 

Środa

 

 

 w każdą środę  Nowenna do M B Anielskiej  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki przy głównym wejściu lub w zakrystii. 

 

 

 

 

Czwartek św. Antoniego Opata

 

Piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

   W dni powszednie każdego dnia o godz. 15.00 wspólnie jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej     modlitwy.  

W każdy  pierwszy piątek  miesiąca dzień wynagrodzenia N Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy po koronce Msza św. W bazylice okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15:00 i od godz. 17:00 Zapraszamy wszystkich członków H S Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli  Serca Bożego do udziału w nabożeństwie i w Mszy świętej.

 

 

 

 

Sobota św. Józefa Sebastiana Pelczara Bp.

 

 Bóg zapłać za złożone ofiary na remont bazyliki rodzinom z ul. Królowej Jadwigi 1 [5 ofiar], Królowej Jadwigi 6[ 3 ofiary], Kościuszki 9a [ 1 ofiara], Kościuszki 9 [ 2 ofiary ], Bandrowskiego 8 [ 2 ofiara], Królowej Jadwigi 21 [ 1 ofiara ], 3 Maja 23 a [ 2 ofiary],  Kościuszki 7 [5 ofiary ],  Królowej Jadwigi 6 B  [3 ofiary ]3 Maja 28 [ 4 ofiary ]  3 Maja 5 [1 ofiara ],Kościuszki 20,[ 4 ofiary], Kościuszki 38 a [ 1 ofiara ], Górników Redenu [3 ofiary], Sobieskiego bl. 3 bl. 9 { 9 ofiar ]

 

Wizyta duszpasterska w naszej Parafii . Wizyta duszpasterska jest wydarzeniem religijnym w czasie której mieszkańcy wraz z kapłanem proszą o Boże błogosławieństwo dla rodzin , domowników. Dlatego też przygotowujemy krzyż, świece i wodę święconą i kropidło. Przyjęcie kapłana do swojego mieszkania , domu jest również wyrazem naszej wiary. Jeżeli z tej racji będą składane ofiary podobnie jak to miało i w poprzednich latach zaznaczamy na jaki cel np. jeżeli składamy ofiarę na prace prowadzone w bazylice na remont.

Program wizyty duszpasterskiej na następny tydzień; tutaj

 

 

- W księgarni do nabycia książka o Abp Cieplaku który pochodził z Dąbrowy Górniczej.

- W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

Wszystkim Parafianom , Pielgrzymom i Gościom przybyłym do naszej Bazyliki , sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący trydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia i wszelkich łask bożych na dalsze lata życia Szczęść Boże. !

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;.

śp. Jerzy Jach , lat 61

śp. Aleksander Szumski, lat 86

śp. Daria Mirowska , lat 40

śp. Marian Pawełczyk, lat 85

śp. Piotr Ligocki, lat 68

śp. Tomasz Musiał, lat 46

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…