Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie w II Niedzielę Adwentu /09 XII 2018 r /

       

Dzisiaj jest obchodzony Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie wychodząc możemy złożyć swoją ofiarę do puszki na ten cel

Msza święta roratnia rano o godz. 7.00 dla wszystkich dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00

W najbliższą niedzielę III Niedziela Adwentu Niedziela Radości ze względu na bliskość przychodzącego Pana. W bazylice rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które bedą trwały w niedzielę o porządku Mszy świętych niedzielnych i w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00; 9.00  17.00 i 18.00.

Spowiedź rekolekcyjna we wtorek o godz 7.00 do 9.30 i 16.30 – 19.00

Prowadzić je będzie oo Redemptorysta.

 

 

Środa

 

 

 w każdą środę  Nowenna do M B Anielskiej  po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki przy głównym wejściu lub w zakrystii. 

 

 

 

 

   W dni powszednie każdego dnia o godz. 15.00 wspólnie jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej     modlitwy.  

W każdy  pierwszy piątek  miesiąca dzień wynagrodzenia N Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy po koronce Msza św. W bazylice okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 15:00 i od godz. 17:00 Zapraszamy wszystkich członków H S Najświętszego Serca Pana Jezusa i czcicieli  Serca Bożego do udziału w nabożeństwie i w Mszy świętej.

 

 

 

 

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na remont bazyliki rodzina z ul. Cieplaka i ofiarodawcy anonimowemu.

 

 

  

Przy wyjściu z bazyliki do nabycia Posłaniec Królowej wydawany przy bazylice z wiadomościami bieżącymi z Parafii, świece na stół wigilijny oraz płyty z kolędami.

Można składać żywność na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej na Święta Bożego Narodzenia do księgarni katolickiej lub do kosza przy ołtarzu św. Barbary. Dziękujemy za złożoną już żywność.

 

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a przy wyjściu nowy numer Posłańca Królowej wydawanego przy bazylice.

- W księgarni do nabycia książka o Abp Cieplaku który pochodził z Dąbrowy Górniczej.

- W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas rozpoczętego Adwentu, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia szczęść Boże.!

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;.

śp. Henryk Libiszewski lat 80

śp. Stanisław Pluta , lat  88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…