Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do IX włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w VI Niedzielę Wielkanocną 09.05.2021r.

 Czytania i Ewangelia

 

 

 

Poniedziałek   poniedziałek, wtorek  i w środę dni modlitw o urodzaje.

W Bazylice o godz. 6.40 rano odsłonięcie łaskami słynącej figury Matki Bożej Anielskiej i rozpoczyna się nabożeństwo o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy na roli.

 Po nabożeństwie majowym spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji katolickiej w sali św. Franciszka

 

 

Środa po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Anielskiej; Prośby i podziękowania spisane na kartkach składamy do puszki lub w zakrystii.

 

Czwartek wspomnienie N M Panny z Fatimy

 

Piatek Święto św.  Macieja Apostoła

W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godz.16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej zachęcamy do udziału w tym tak pięknym i wpisanym w naszą polską religijność nabożeństwie.

 

W czerwcu w czasie wizytacji biskupiej ma być udzielony sakrament Bierzmowania w naszej Parafii. Młodzież kl. VIII szkół podstawowych naszej Parafii powinna uczestniczyć na Mszy Świętej o godz. 9.00. Czy uczestniczy chciałbym się o tym dowiedzieć. Po Mszy Świętej  o godz. 9.00 spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej i św. Aleksandra. Również osoby dorosłe które nie przyjęły sakramentu Bierzmowania a maja takie pragnienie bardzo proszę o zgłoszenie się do kancelarii.

 

Bóg zapłać za składane ofiary na remont bazyliki  i na jej utrzymanie. Jak można zauważyć pracę są już rozpoczęte     na  zewnątrz bazyliki od strony południowej przy bocznym wejściu. Zakres przewidzianych prac jeżeli chodzi o kosztorys wynosi 419 tys zł.  W tym Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało 200tyś. zł. Konserwator Wojewódzki 50 tyś zł. Parafia musi dołożyć do tej otrzymanej sumy 169 tyś zł. Całość tej części remontu bazyliki jak stoją rusztowania wynosił trochę ponad 1 mln zł. Tak dla wiedzy i wyobraźni całość remontu głównej wieży wyniósł ponad 2mln  700 tys złotych.

Od każdej sumy otrzymanej z dotacji należ  odliczyć podatek  23% .

 

 

Mają być podjęte praca  renowacyjnae stacji Drogi Krzyżowej z pierwotnego kościoła św. Aleksandra . Cena za odnowienie jednej stacji wynosi 900 zł. Osoby  czy też rodziny, które chciałyby  być fundatorami poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej w jej odnowieniu, zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parfialnej. Fundatorzy będą upamiętnieni tabliczką umieszczoną przy  Stacji.

 

 

 

       W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a przy wyjściu nowy numer Posłańca Królowej wydawanego przy bazylice z którego dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom Pielgrzymom i Gościom życzymy na czas przeżywanych świąt  dobrego wypoczynku; a na czas podejmowanych prac i obowiązków Bożego błogosławieństwa. Solenizantom i jubilatom dużo zdrowia w dalszym życiu i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże !.

.

 

      

      Zachęcamy do nawiedzania bazyliki w ciągu tygodnia i do adoracji Najświętszego Sakramentu. 

 

 

 


 

 

W minionym tygodniu do wieczności  odeszli;

śp. Danuta Dzięga, lat 78;

śp. Wiesława Kopka, lat 72;

śp. Zofia Żak, lat 79;

śp. Jan Napora, lat 73;

śp. Cezary Paradziński, lat 66 ;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

INTENCJE MSZALNE

10 - 16 maja 2021