Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do X włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w XX Niedzielę Zwykłą / 18 08 2019 r /

 

Wtorek św. Bernarda opata

Środa św. Piusa X papieża

Czwartek N M Panny Królowej

Piątek  św. Róży z Limy

 

Sobota święto świętego Bartłomieja Apostoła

Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek. Do nich należy również pielgrzymka zagłębiowska która wyrusza 23 sierpnia z Będzina Syberki na Jasną Górę.  Zachęcamy do udziału w tym pielgrzymowaniu, a tym którzy nie mogą iść do tak zwanego duchowego udziału.Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy Zagłębiowską która wyruszy 23 sierpnia z Będzina Syberki.

Duchowe Pielgrzymowanie czytaj dalej


W październiku jest przewidziana podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych w naszym sanktuarium, uroczystość diecezjalna  małżeństw które obchodzą w tym roku jubileusz małżeński 25 ;50; 60 lecia pożycia małżeńskiego. Bardzo prosimy o zgłaszanie par małżeńskich. Formularze zgłoszeniowe są wyłożone na stoliku przy wyjściu , w zakrystii lub w kancelarii.


Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe prowadzone w  bazylice rodzinom z ul. Kościuszki 20 , z Nowej, Królowej Jadwigi, Kard Wyszyńskiego , ofiarodawcą anonimowym i za ofiary złożone na tacę z racji III niedzieli miesiąca.

Ze względu na czas urlopowy bardzo prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą świętą rano i po południu od godz. 17.30.

 

W tym roku będą kontynuowane dalsze prace przy renowacji polichromii w kaplicy św. Aleksandra oraz jeżeli będą fundusze  jest założenie zakończenia remontu wieży głównej. Po wyremontowaniu wieży głównej musi być wykonana praca przy wymianie schodów głównych prowadzących do bazyliki do głównego wejścia zamiana z kostki brukowej na schody granitowe. Obecnie jeden z ołtarzy z pierwotnego kościoła jest poddawany renowacji w pracowni konserwatorskiej. W części jak można zauważyć był wymiana oświetlenia w bazylice w nawach bocznych.

Dzisiaj w bazylice o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymkowe pielgrzymów udających się  w pieszej pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasna Górę która wyruszy z Będzina Syberki dn 23 sierpnia. Zapisy będzie można dokonać w czasie spotkania. Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania.

Wszystkim Parafianom pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, jubilatom wśród których jest siostra przełożona naszych sióstr zakonnych siostra Juwencja obchodzi 50 rocznicę złożenia ślubów zakonnych, oraz wszystkim solenizantom dużo zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej na dalsze lata życia Szczęść Boże !

W zakrystii do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny

 

W ciągu tygodnia prasa, książki i dewocjonalia do nabycia w Księgarni Katolickiej obok Bazyliki czynnej od poniedziałku do piątku w  godz. 10:00 -12:00, 15:00-17:30.  

 

 

 

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli;

śp. Joanna Tłustochowicz, lat 43

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…