Bazylika pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

MSZE ŚW. W NIEDZIELE
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (oprócz VII i VIII), 18.00, 20.00 (od V do IX włącznie) więcej...
MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE
7.00, 7.30 (oprócz VII i VIII) , 18.00 więcej...
SPOWIEDŹ
pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św. więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie w XXV Niedzielę Zwykłą / 19 09 2021 r/

 Czytania i Ewangelia

Dzisiaj o godz. 12.00  w Bazylice Uroczystość uczczenia pomordowanych Policjantów Policji Państwowej  z Ziemi Zagłębiowskiej w Miednoje , w Katyniu i w innych miejscach przez Rosję Sowiecką i uczczenia tych wszystkich którzy oddali swoje życie za Ojczyznę Polskę po napaści 17 września na Polskę przez Rosję Sowiecką.

 

O godz. 17.00 w bazylice z racji Roku św. Józefa nabożeństwo do św. Józefa Patrona Kościoła Rodzin Małżeństw a szczególnie oczekujących potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

Poniedziałek   świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon Kpł, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Wtorek Święto św. Mateusza Apostoła  Ewangelisty Na Mszy Świętej o godz 18.00 Modlimy się o łaskę uzdrowienia z chorób duszy i ciała . Modlitwa pod przewodnictwem  O. Pacyfika zapraszamy do udziału.

 

 

 

Środa -  po Mszy Świętej wieczornej nowenna nieustająca do Matki Bożej prośby i podziękowania na nowennę składamy do puszki przy wyjściu z bazyliki lub w zakrystii.


 

           

 

 

 

 

Czwartek  św. O Pio z  Prezbitera

 

Sobota  -  25 września Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do naszego sanktuarium.

 

02 października odbędzie się pielgrzymka małżeństw obchodzących w tym roku jubileusze małżeńskie do naszego sanktuarium. Prosimy o zgłaszanie małżonków aby można wysłać zaproszenie na  uroczystość jubileuszy.

 

 

04 października w bazylice sobota / o godz. 10.00 / diecezjalne jubileusze małżeńskie. Uroczystość pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza. Zachęcamy małżonków obchodzących jubileusze do zgłaszania się na uroczystość.

 

 

 

 

Bóg zapłać za składane ofiary na remont bazyliki rodzinie z ul Łukasińśkiego i za ofiary złożone na ofiarę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

 

   

 

 

 

  

W zakrystii do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Redakcja Gościa Niedzielnego z racji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Matki Czackiej wydała specjalny dodatek z tej okazji i jest do nabycia.

 

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom , przybyłym Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień w podejmowanych pracach i obowiązkach. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia . Szczęść Boże ! .

 


Więcej informacji

 

      

      Zachęcamy do nawiedzania bazyliki w ciągu tygodnia i do adoracji Najświętszego Sakramentu  godz. 8:30 do 17:45


 

 

 


 

 

W minionym tygodniu do wieczności  odeszli;

śp. Wanda Ślęzak lat 88

śp. Ryszard Łach lat 64

śp. Aleksandra Tworkowska lat 86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

INTENCJE MSZALNE

13 - 19 września 2021

20 - 26 września 2021